Strona dotycząca grywalizacji na lekcjach chemii

Witaj! Skoro tu jesteś, to oznacza, że właśnie rozpoczęła się twoja przygoda z chemią i prawdopodobnie poznałeś już Pana Auguścika który próbuje połączyć klasyczną naukę z elementami znanymi z gier. Zapraszam do przeglądania menu i zapoznania się z wszelkimi zasadami.

Karty kolekcjonerskie

Nie da się ukryć, że chemia to w dużej mierze nauka o pierwiastkach. Aby uprzyjemnić naukę symboli i właściwości chemicznych pierwiastków, powstała karciana gra kolekcjonerska - chemiczny poker

W ramach lekcji chemii możesz zdobyć (np. jako nagrodę za zadanie dodatkowe) kartę z wybranym pierwiastkiem chemicznym. Poniżej zaprezentowano wzór graficzny jednej z nich. 


Do zebrania jest 118 kart. Spróbuj zdobyć je wszystkie! Za taki wyczyn przewidziana jest specjalna nagroda.

Karty z pierwiastkami można też wykorzystać do gier. Oto przykład jednej z nich.


Chemiczny poker

Rozdzielamy talię na pół i rozdajemy między dwie lub więcej osób. W rękach masz różne pierwiastki. Jeśli dostrzegasz pośród nich pary lub trójki które tworzą znany Ci związek chemiczny, możesz się ich pozbyć, wykładając je na stół i podając na głos nazwę tego związku. Przykładowo, jeśli pośród swoich kart dostrzegasz jedną kartę TLENU i dwie karty z WODOREM, to możesz je wyłożyć mówiąc WODA (bo cząsteczka wody jest zbudowana z tlenu i dwóch wodorów). 

Wygrywa osoba, która najszybciej pozbędzie się wszystkich swoich kart



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz